Firma w chmurze: Skorzystaj z możliwości oferowanych przez platformę Microsoft Azure

Konieczność przejścia w tryb pracy zdalnej postawiła wiele przedsiębiorstw przed wyzwaniami, z jakimi zespoły pracownicze dotychczas nie miały okazji się zmierzyć. Problemy pojawiły się na płaszczyźnie hardwarowej, jak i softwarowej przyczyniając się do utrudnienia obsługi standardowych procesów w firmie i zmniejszenia wydajności pracowników działających w warunkach domowych. Czy i jak w takiej sytuacji może pomóc chmura?

Chmura powszechnie kojarzona jest ze współdzieleniem plików oraz ich przechowywaniem. Najlepszym przykładem działania w chmurze jest obsługa poczty elektronicznej, której większość z nas nie archiwizuje na dysku twardym czy mobilnych nośnikach danych. Ufamy, że wiadomości zarchiwizowane w chmurze przez dostawcę usług pocztowych są bezpieczne, a w razie potrzeby mamy do nich praktycznie nieograniczony dostęp (jedyne ograniczenia mogą wynikać z określonego umową okresu archiwizacji, po zakończeniu którego wiadomości są automatycznie usuwane). Na podobnej zasadzie przechowujemy w chmurze dane – pliki, które możemy udostępniać naszym współpracownikom lub kontrahentom, jednocześnie przypisując im uprawnienia odpowiednio do podglądu lub podglądu i edycji ich zawartości.

Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że chmura daje nam znacznie więcej możliwości i narzędzi, dzięki którym możemy pracować efektywnie z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy, że mamy pod ręką urządzenie z dostępem do Internetu. Aby jak najlepiej i jak najbardziej efektywnie korzystać z możliwości oferowanych przez chmurę niezbędna jest odpowiednia platforma, za pośrednictwem której zarządzamy usługami, miejscem na wirtualnych dyskach, a nawet tworzymy i konfigurujemy maszyny wirtualne o określonych parametrach roboczych.

Microsoft Azure: Platforma do obsługi usług w chmurze

Firma w Chmurze uzyskuje praktycznie nieograniczone możliwości korzystania z niezwykle szerokiego spektrum narzędzi informatycznych. Jednym z takich narzędzi są maszyny wirtualne, które użytkownicy mogą projektować i konfigurować w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadały konkretnym potrzebom. Jak z nich korzystać?

Platforma do obsługi usług w chmurze Microsoft Azure pozwala projektować maszyny wirtualne o mocy obliczeniowej wyższej niż moc urządzenia, na którym fizycznie pracujemy. Dzięki temu pracownicy pracujący w trybie pracy zdalnej mają dostęp do urządzeń (maszyn wirtualnych), które znacząco przyspieszają i usprawniają ich pracę. To samo dotyczy programów i aplikacji, które działają w chmurze i są dostępne z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy podać nazwę użytkownika i przypisane do niej hasło. Co ważne platforma Microsoft Azure została wyposażona w komponent, który pozwala tworzyć chmurę hybrydową i zapewnia bezpieczne połączenie między zasobami zdalnymi i lokalnymi, co pozwala nam przechowywać najważniejsze dane na dysku twardym lub nośniku mobilnym.

Dotychczas z udogodnień oferowanych przez pracę w chmurze korzystały w szczególności firmy informatyczne. Wynikało to przede wszystkim z nieufnego podejścia klienta biznesowego do bezpieczeństwa danych i procesów obsługiwanych w chmurze. Dzisiaj konieczność pracy w trybie home office sprawia, że także przedsiębiorcy reprezentujący inne branże i gałęzie gospodarki spoglądają na chmurę jak na źródło możliwości, a nie zagrożenie.

Oczywiście podstawą efektywnego działania firmy w chmurze (niezależnie od branży) jest odpowiedni dobór i konfiguracja usług wirtualnych, w czym pomoże nam doświadczona firma informatyczna.

Praca zdalna i firma w chmurze: Odpowiadamy na wyzwania, przed którymi staje współczesny biznes

Jako profesjonalny dostawca usług informatycznych od lat wspieramy przedsiębiorców zapewniając kompleksową obsługę firm. Dzisiaj w sposób szczególny koncentrujemy się na rozwiązaniach, których celem jest ułatwienie pracy zdalnej i poprawa efektywności firm pracujących w trybie hybrydowym. Do kontaktu zachęcamy przedsiębiorców zainteresowanych pracą w chmurze, jak również firmy, które napotykają na problemy wynikające z nieprawidłowej konfiguracji usług dostępnych w ramach platformy Microsoft Azure. Nasi Specjaliści oferują doradztwo, obsługę wdrożeniową, konfigurację usług oraz szkolenia dla pracowników.

 

Co możemy zaoferować Twojej firmie?

Sprzęt

Oprogramowanie

Sieć

Archiwizacja/Backup danych

Konsulting

Poczta/Office 365

Bezpieczeństwo

Strony www

Sprzęt

Oprogramowanie

Sieć

Archiwizacja/Backup danych

Konsulting

Poczta/Office 365

Bezpieczeństwo

Strony www